Spotkanie rycerzy Niepokalanej w Woli

15 czerwca

"Głęboko w to wierzę i o to też się modlę, aby obecność rycerzy Niepokalanej z diecezji bielsko-żywieckiej w waszej parafii pw. Matki Bożej Piekarskiej w Woli przyczyniła się do rozwoju MI w archidiecezji katowickiej" - powiedział o. Arkadiusz.

W sobotę, 15 czerwca 2019 r., odbyło się kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne rycerzy Niepokalanej oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej i św. Maksymiliana. Po raz pierwszy jednak członkowie MI gościli w sąsiedniej diecezji, gdzie również Rycerstwo Niepokalanej jest obecne.

Na ostatnim już przedwakacyjnym spotkaniu w okolicznościowej konferencji kaznodzieja zwrócił mocną uwagę na znaczenie Eucharystii w życiu czcicieli Niepokalanej. To właśnie Msza św. dawała Ojcu Maksymilianowi potrzebne siły oraz zapał w "zdobywaniu dusz dla Chrystusa przez Niepokalaną": "Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie" (J 6,53).

W homilii o. Arkadiusz nawiązał do historii obrazu Matki Bożej Piekarskiej, który to obraz z bocznego ołtarza ks. Roczowski w Piekarach Śląskich przeniósł do głównego. "My także przenieśmy Matkę Bożą z bocznego ołtarza naszej codzienności, do głównego ołtarza naszego serca".

Po Eucharystii i nabożeństwie do Matki Bożej Piekarskiej uczestnicy spotkania udali się na agapę. Z serca dziękujemy miejscowej wspólnocie wraz z ks. Proboszczem za życzliwe i gościnne przyjęcie.

mi.bielsko.pl