Spotkanie ze św. Maksymilianem w Ciścu

23 marca 2019

Parafia św. Maksymiliana M. Kolbego w Ciścu była kolejnym miejscem na mapie spotkań modlitewno-formacyjnych dla rycerzy Niepokalanej z diec. bielsko-żywieckiej.

Czciciele Niepokalanej zgromadzili się 23 marca 2019 r. w Ciścu w powiecie żywieckim, aby we wspólnocie doświadczyć radości oraz pogłębiać myśli wielkiego "szaleńca Maryi" - św. Maksymiliana M. Kolbego.

Przewodnikiem w konferencyjnych rozważaniach był Abraham, który - podobnie jak Ojciec Kolbe - słuchając głosu Boga, oddał Mu wszystko.

W okolicznościowej homilii o. Tomasz Pawlik - franciszkanin z Rychwałdu, w nawiązaniu do Ewangelii podkreślał, że obecny czas, który daje nam Pan, jest święty, bo w nim możemy powracać do Miłosiernego Ojca jak syn marnotrawny.

Po zakończonych uroczystościach prezes Genowefa Śleziak wraz ze wspólnotą z Ciśca zaprosiła wszystkich uczestników na agapę. Oprócz ciepłego posiłku, wspólnych rozmów zabrała głos także prezes diecezjalna Urszula Kraus, która podała kilka bieżących wydarzeń, m.in. o XVIII Dniach Kolbiańskich, które odbędą się w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

Następne spotkanie diecezjalne Rycerstwa Niepokalanej zaplanowane jest na 18 maja 2019 r. w parafii Matki Bożej Piekarskiej w Woli (arch. katowicka).

O. Arkadiusz Bąk OFMConv

mi.bielsko.pl/