Świnna | Przyjęcie do MI 2 lutego 2020

2 lutego 2020

"Aby zostać rycerzem Niepokalanej nie trzeba być wyjątkowym katolikiem, należy tylko oddać się Niepokalanej" - powiedział ks. Rafał Brzuchański 2 lutego 2020 r. w Święto Ofiarowania Pańskiego.

Podczas okolicznościowego kazania ks. Rafał zwrócił uwagę na to, że prawie wszystkie grupy, powstające w Kościele, wzorowały się na Rycerstwie Niepokalanej św. Maksymiliana. 

Ponad to mówi dalej, że aby zostać rycerzem nie trzeba być wyjątkowym katolikiem (tzn. chodzić codziennie do kościoła, posiadać błękitną krew), należy tylko oddać się Niepokalanej, prowadzić życie moralne, bronić naszej wiary w każdej sytuacji czy miejscu, a resztę dokona za nas Matka Boża Niepokalana.

W parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej na Żywiecczyźnie od 19. lat działa Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej, która gromadzi wokół siebie ludzi, którzy pragną poznawać Maryję, Jej wiernego syna św. Ojca Maksymiliana oraz naśladować ich życie.

Prezes MI w Świnnej Henryk Kuźnik serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych wspólnotą na spotkanie formacyjne w każdy pierwszy piątek miesiąca po Mszy św.