II etap diecezjalny Olimpiady Franciszkańskiej

2018-03-08

W parafii św. Marka Ewangelisty na warszawskim Targówku, 8 marca 2018 odbył się II etap (diecezjalny) Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.

Wszystkich gości powitał serdecznie wikariusz parafii, ks. Tomasz Jarzębski, opiekun wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, która już po raz trzeci zorganizowała etap Olimpiady dla diec. warszawsko-praskiej.

Po napisaniu testu została odprawiona Msza św. w intencji wszystkich uczestników i nauczycieli czuwających nad przygotowaniem młodzieży. Eucharystii przewodniczył o. Sylwester M. Gąglewski - franciszkanin z Niepokalanowa Lasku, który wygłosił do wszystkich obecnych słowo nawiązujące do postaci Patrona Olimpiady. Po Mszy św. na wszystkich czekał z sercem przygotowany poczęstunek.

W II etapie Olimpiady uczestniczyło 10 uczniów ze szkół gimnazjalnych i 11 ze szkół ponadgimnazjalnych. Wszystkim uczestnikom tego etapu oraz katechetom zaangażowanym w przygotowanie zostały wręczone Dyplomy wraz z symbolicznymi nagrodami w imieniu głównego organizatora Olimpiady. Na zwycięzców czekały też niespodzianki - nagrody ufundowane przez gospodarzy.

Gratulujemy zwycięzcom tego etapu oraz nauczycielom przygotowującym młodzież do konkursu. Życzymy jak najlepszych rezultatów w finale, który odbędzie się 11-12 kwietnia 2018 w Siedlcach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację diecezjalnego etapu Olimpiady.

Była to XII edycja Olimpiady, której organizatorami są: klasztor franciszkanów w Siedlcach, UKSW, oraz trzy polskie prowincje franciszkańskie.  Od 2014 Olimpiada objęta jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Więcej informacji na: olimpiada.franciszkanie.pl

Bożena Danko / red.