MI bielsko-żywiecka: spotkanie modlitewno-formacyjne

2018-02-17

W sobotę 17 lutego 2018 w parafii św. Maksymiliana w Bielsku-Białej Aleksandrowicach miało miejsce kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej" Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

W konferencji wprowadzającej o. Arkadiusz Bąk podkreślał ważność i konieczność rozważania Słowa Bożego w życiu każdego Rycerza Niepokalanej. Wzorem jest Niepokalana oraz św. Maksymilian Kolbe. "To właśnie podczas rozmyślania, Maksymilian Kolbe otrzymał światło, by założyć Rycerstwo Niepokalanej" - powiedział Asystent diecezjalny.

"Słowo Boże na ostatnim naszym spotkaniu a także dzisiaj mówi o powołaniu. Jezus spojrzał na Lewiego. Dziś patrzy w nasze serce, zna je najlepiej jak nikt inny. Zna wszystkie sprawy i wady i to Go nie przeraża" - mówił w homilii o. Bąk.

Na zakończenie Eucharystii, ks. dziekan Stanisław Wawrzyńczyk - proboszcz parafii, podziękował przybyłym kapłanom: o. Bogdanowi Adamczykowi z Rychwałdu oraz ks. Rafałowi Brzuchańskiemu ze Świnnej za obecność i modlitwę. Wszystkich rycerzy zaprosił jeszcze do wspólnej adoracji i agapy.

Prezes Urszula Kraus serdecznie podziękowała ks. Stanisławowi i miejscowej wspólnocie z Aleksandrowic za gościnne przyjęcie i miłą atmosferę. "Bardzo się cieszę, że na każdym spotkaniu jest nas co raz więcej. To dla nas znak, że wszyscy tych spotkań potrzebujemy" - powiedziała Prezes MI diecezji bielsko-żywieckiej.

Tego dnia Zarząd Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej" Diecezji Bielsko-Żywieckiej przyjął rezygnację Lucyny Markiel - doradcy ds. młodzieży, a na jej miejsce wybrał Katarzynę Dziubek ze wspólnoty MI z Harmęż.

Spotkania modlitewno-formacyjne odbywają się raz w miesiącu, za każdym razem w innej parafii diecezji. "Na pierwszym takim spotkaniu było chyba siedem osób, dzisiaj naliczyłem 64 osoby" - powiedział z uśmiechem Grzegorz Kijas - prezes MI z Rychwałdu.

Następne spotkanie w formie rekolekcji zaplanowane jest w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach na 24 marca 2018 r. na godz. 10. Serdecznie zapraszamy nie tylko członków Rycerstwa Niepokalanej.

Więcej informacji o działalności MI w diecezji można znaleźć na stronie: www.mi.bielsko.pl