Rekolekcje: Rycerstwo Niepokalanej - fundament

Rycerstwo Niepokalanej - fundament

Zapraszamy na rekolekcje nt. Rycerstwa Niepokalanej (MI). Są one przeznaczone zarówno dla Rycerzy Niepokalanej, jak i osób, które chcą zapoznać się z ideą MI.

Rekolekcje te mają dwie płaszczyzny:

  • zewnętrzną: wskazanie na kilka technicznych i organizacyjnych spraw dotyczących MI, uporządkowanie wiedzy o MI, podanie podstawowej wiedzy o Niepokalanej (dogmaty, pośrednictwo), pokazanie przykładów działalności w MI - to jest łatwiej nadrobić, uzupełnić (później trzeba też się dokształcać samemu);
  • wewnętrzną (ważniejsza): jest to czas i miejsce, aby odnowić relację z Niepokalaną, na nowo się z Nią zaprzyjaźnić, wejść z Nią w zażyłą relację, poczuć się naprawdę Jej dzieckiem, doświadczyć piękna decyzji oddania się Jej w Rycerstwie, dać Bogu rozpalić w sobie miłość do Niepokalanej, rozpalić charyzmat MI - to jest trudniejsze, ale jest podstawą, dzięki temu, nawet gdyby struktury MI przestały istnieć - gdyby powstało zupełnie inne stowarzyszenie, z inną nazwą itd. - to duch pozostanie; tego się nie zrobi na siłę, to trzeba chcieć i błagać o łaskę życia tym duchem.

Przed zapisem należy zapoznać się z zasadami uczestnictwa w rekolekcjach - pobierz zasady: MI fundament - zasady uczestnictwa (PDF). Zapis na rekolekcje traktujemy jako akceptację tych zasad.

Ramowy program rekolekcji można pobrać tutaj: MI fundament - ramowy program (PDF).

Termin: 20-24 września 2018 (przyjazd pierwszego dnia rekolekcji w godz. 15-17).

Cena: 240 zł.

Wiek: Rekolekcje przeznaczone są dla osób pełnoletnich (młodzieży i dorosłych).

Miejsce: Niepokalanów Lasek, ul. Teresińska 32, 96-515 Teresin

Zapisy:

Zgłoszenia wysyłamy do 13 września, na adres sen@sen.edu.pl.

Przy zapisie podajemy:

  • imię i nazwisko
  • wiek
  • miejscowość zamieszkania i kod pocztowy
  • parafię
  • adres e-mail do korespondencji oraz telefon
  • kontakt do osoby, którą powiadomić w razie wypadku.

Po wysłaniu zgłoszenia przyślemy potwierdzenie zapisu. Gdyby potwierdzenie nie przychodziło przez dłuższy czas prosimy o ponowny kontakt na adres zapisu.

Zapis na rekolekcje jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie podanych przy zapisie danych osobowych, w celu przeprowadzenia rekolekcji. Osoba, która zrezygnuje z udziału w rekolekcjach powinna to zgłosić na adres sen@sen.edu.pl, a jej dane zostaną wówczas usunięte.