Harmęże - XVII Dni Kolbiańskie

2018-04-20

Napełnieni Duchem Świętym - to motto XVII Dni Kolbiańskich w Harmężach i wielka duchowa uczta. Patronat Katedry Kolbiańskiej Wydziału Teologicznego św. Bonawentury - Seraphicum w Rzymie i bp. Romana Pindla - ordynariusza diec. bielsko-żywieckiej, nadał temu wydarzeniu w dniach 20-22 kwietnia 2018 r. bardzo uroczysty charakter.

Wysoki poziom konferencji, któe wygłosili: o. prof. dr hab. Grzegorza M. Bartosik OFMConv z Niepokalanowa, o. dr Piotr Gryziec OFMConv, ks. dr hab. Wacław Siwak, ubogaciły naszą wiedzę o Duchu Świętym w doświadczeniu i nauczaniu św. Maksymiliana, Duchu Świętym w życiu chrześcijanina i w wyjątkowy sposób przedstawiono nam Maryję jako Oblubienicę Ducha Świętego.

W sobotni wieczór jednoczyliśmy się w modlitwie na uroczystej Mszy św., której przewodniczył bp Roman Pindel. Życiowego świadectwa Jana Budziaszka z Krakowa słuchaliśmy z zapartym tchem. Poranne Jutrznie i popołudniowe Nieszpory pozostawiły niezapomniane wspomnienia wspólnej modlitwy.

Niedzielna konferencja, którą wygłosił o. lic. Piotr Bielenin OFMConv o miłości św. Maksymiliana do Ojczyzny, była bardzo ciekawym doświadczeniem. Uroczysta Msza św. w niedzielę pod przewodnictwem o. Mariusza Kozioła - wikariusza krakowskiej prowincji franciszkanów z Krakowa, zakończyła to wyjątkowe spotkanie kolbiańskie. Świadectwo żywej wiary prezentowali klerycy i młodzi rycerze Niepokalanej z Krakowa.

Janina Mickiewicz / red.
Fot. Jerzy Mickiewicz