Harmęże, Kierunki działań młodych Rycerzy Niepokalanej

2018-04-29

W niedzielę, 29 kwietnia 2018, do Centrum św. Maksymiliana w Harmężach przyjechał franciszkanin z Niepokalanowa, odpowiedzialny za formację w Szkole Ewangelizacji Niepokalanej, o. Grzegorz M. Owsianko.

"Dzisiejsze Słowo Boże mówi nam o winnym krzewie, w który jesteśmy wszczepieni, a to oznacza, że przepływają przez nas soki - miłość, bo to ona pozwala nam żyć" - mówił podczas niedzielnej homilii o. Owsianko.

Po Eucharystii o. Grzegorz spotkał się z uczestnikami Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej działającej w Harmężach, aby podzielić się doświadczeniami z innych wspólnot oraz przekazać kierunki działań młodych rycerzy Niepokalanej.

Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej to formacja odbywająca się w ramach Rycerstwa Niepokalanej, założonego przez św. Maksymiliana Kolbego, która ma na celu przygotowanie do posługi ewangelizacji, czyli dawania świadectwa i służby w Kościele. Wszystko w duchu franciszkańskim z uwzględnieniem zasad nowej ewangelizacji, tradycji zakonu i dziedzictwa kolbiańskiego. Podczas formacji, przez Maryję, odkrywamy prawdy wiary oraz skupiamy się na rozwoju własnym, aby jeszcze pełniej służyć Kościołowi.

Homilia o. Grzegorz M. Owsianko:

o.AB/red.