Harmęże, Ferie u Franków, 16-18 lutego 2018

2018-02-16

Tegoroczna edycja ferii dla dzieci i młodzieży z Harmęż zgromadziła w murach klasztornych Centrum św Maksymiliana grupę prawie 30 osób.

Program ferii przygotowany jest w duchu Rycerstwa Niepokalanej. Odniesienia do etosu rycerskiego, przybliżenie postaci św. Maksymiliana i jego oddania się Niepokalanej rokrocznie jest naszym głównym motywem. Treści staramy się ubierać w ciekawe formy, aktywności, aby przez pozytywne przeżycia zostały w naszych uczestnikach jak najdłużej. Zauważamy, że dzieci pamiętają wcześniejsze spotkania i z roku na rok liczba uczestników rośnie.

Tematem przewodnim było Odkrywanie Siebie. Skupiliśmy się na naszych cechach, które możemy wykorzystać w grupie, w  codzienności, ale też przyjrzeliśmy się naszym wadom, aby nimi nie krzywdzić bliźniego.

Seria ćwiczeń, zabaw, piosenek i modlitw zapewniła radosny czas i utrwaliła treści poruszane w czasie naszych spotkań.

Atrakcją było spotkanie  z Justyną Zielińską, mieszkanką Harmęż, która naszym dzieciakom zafundowała piękne i profesjonalne malunki na twarzy oraz zrobiła nam kurs robienia zwierzątek z balonów.

Dziękujemy za wsparcie OKSiR'u i pani sołtys Harmęż Edyty Bogusz - wspomogli nas w zakupie materiałów plastycznych.

Dziękujemy opiekunom: Małgorzacie Rochowiak, Alicji Pudełko, Ilonie Kwaśny i Michałowi Smętkowi.

W imieniu uczestników i rodziców dziękujemy gospodarzom - Franciszkanom z Centrum św. Maksymiliana za gościnę, szczególnie Ojcu Proboszczowi Piotrowi Cuberowi i Ojcu Arkadiuszowi Bąkowi za organizację i czuwanie duchowe.

Katarzyna Jagielska-Dziubek

Zob. zdjęcia i filmiki